Nr. 619 /30.10.2026
Catre,
AUTORITATEA DE SUPRAVEGHERE FINANCIARA
- Sectorul Instrumente si Investitii Financiare
BURSA DE VALORI BUCURESTI S.A.
RAPORT TRIMESTRUL 3 PENTRU EXERCITIUL FINANCIAR 2026
Conform Regulamentului ASF nr.5 / 2018
|
Data raportului
|
30.10.2026
|
|
Denumirea societatii comerciale
|
FEPER SA
|
|
Sediul social:
|
Bd. Prof. Dimitrie Pompeiu nr. 8, sector 2, Bucuresti
|
|
Forma juridica:
|
societate pe actiuni
|
|
Numarul de telefon/e-mail
|
Tel/fax: 021/2420275
E-mail: office@feper.ro
Web: www.feper.ro
|
|
Codul unic de inregistrare la
Oficiul Registrului Comertului
|
RO752
|
|
Numar de ordine in Registrul Comertului
|
RC J1991001092400
|
|
Piata reglementata pe care se tranzactioneaza valorile mobiliare emise
|
AeRO – piata de actiuni a B.V.B.
|
|
Capitalul social subscris si varsat
|
36.378.218,60 lei
|
|
Principalele caracteristici ale valorilor mobiliare emise de societatea comerciala
|
363.782.186 actiuni cu valoare nominala de 0,1 lei/actiune
|
Eveniment important de raportat: Raport Trimestrial pentru Exercitiul Financiar 2026 intocmit in conformitate Regulamentului ASF Nr. 5/2018.
Consiliul de Administratie al Societatii FEPER S.A. aduce la cunostinta actionarilor si investitorilor urmatoarele:
• Activitatea desfasurata in trimestrul III 2026 s-a incheiat cu profit brut de 2.210.581 lei, care in structura se prezinta astfel:
Ø Profit din exploatare 1.150.372 lei
Ø Profit financiar 1.060.209 lei
• Principalii indicatori ai contului de profit si pierdere la nivelul trimestrului III 2026, comparativ cu perioada corespunzatoare anului 2025, se prezinta astfel:
|
Denumirea indicatorului
|
30/09/2025
|
30/09/2026
|
Centre de activitate FEPER
|
variatie T3 2026/
T3 2025
|
|
|
|
|
Bucuresti
|
Predeal
|
Ploiesti
|
|
|
A
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6=col.2/col.1
|
|
|
1.Cifra de afaceri neta
|
46.713.355
|
38.476.350
|
18.990.740
|
9.758.113
|
9.727.497
|
82,37%
|
|
|
Productia vanduta
|
36.884.542
|
28.897.560
|
18.610.049
|
4.751.352
|
5.536.160
|
78,35%
|
|
|
Venituri din vz. marfurilor
|
9.855.133
|
9.578.790
|
380.692
|
5.006.761
|
4.191.337
|
97,20%
|
|
|
Reduceri com. acordate
|
26.320
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0,00%
|
|
|
2.Variatia stocurilor
|
|
|
|
|
|
-
|
|
|
Sold C
|
-483.395
|
-139.187
|
-262.205
|
0
|
123.018
|
28,79%
|
|
|
Sold D
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
-
|
|
|
3.Productia imobilizata
|
2.208
|
2.354
|
2.354
|
0
|
0
|
106,62%
|
|
|
4. Venituri reevaluarea imobilizarilor corporale
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
-
|
|
|
5. Venituri din investitii imobiliare
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
-
|
|
|
6.Venituri din subventii de exploatare
|
18.211
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0,00%
|
|
|
7. Alte ven. din exploatare
|
2.873.040
|
1.058.800
|
965.573
|
28.940
|
64.287
|
36,85%
|
|
|
VENITURI DIN EXPLOATARE - TOTAL
|
49.123.418
|
39.398.317
|
19.696.462
|
9.787.053
|
9.914.802
|
80,20%
|
|
|
8.a) Ch. cu mat. prime si materiale consumabile
|
3.417.933
|
997.665
|
305.164
|
235.459
|
457.042
|
29,19%
|
|
|
Alte cheltuieli materiale
|
793.064
|
358.943
|
56.165
|
109.772
|
193.005
|
45,26%
|
|
|
b) Alte cheltuieli din afara (cu energia si apa)
|
11.362.192
|
11.458.828
|
9.375.419
|
1.410.214
|
673.195
|
100,85%
|
|
|
c) Ch. privind marfurile
|
2.896.867
|
3.316.489
|
376.660
|
1.768.654
|
1.171.176
|
114,49%
|
|
|
Reducere com. primita
|
146.430
|
111.350
|
0
|
43.011
|
68.339
|
76,04%
|
|
|
9.Cheltuieli cu personalul, din care:
|
16.596.479
|
12.367.501
|
4.117.311
|
3.652.526
|
4.597.663
|
74,52%
|
|
|
a) Salarii
|
15.992.597
|
11.872.833
|
3.786.872
|
3.583.932
|
4.502.029
|
74,24%
|
|
|
b) Cheltuieli cu asigurarile si protectia sociala
|
603.881
|
494.668
|
330.440
|
68.595
|
95.634
|
81,91%
|
|
|
10.a) Amortizari si provizioane pt deprec. Imobiliz. corporale si necorporale
|
3.864.882
|
4.084.096
|
2.109.642
|
1.116.961
|
857.493
|
105,67%
|
|
|
a.1) Cheltuieli
|
3.864.882
|
4.084.096
|
2.109.642
|
1.116.961
|
857.493
|
105,67%
|
|
|
a.2) Venituri
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
|
|
|
b) Ajustarea valorii activelor circulante
|
-87.960
|
-306.168
|
-227.763
|
-23.316
|
-55.090
|
348,08%
|
|
|
b.1) Cheltuieli
|
6.988
|
35.586
|
0
|
11.020
|
24.566
|
509,23%
|
|
|
b.2) Venituri
|
94.948
|
341.754
|
227.763
|
34.336
|
79.656
|
359,94%
|
|
|
11. Alte ch. de exploatare
|
6.035.514
|
6.081.941
|
628.325
|
2.662.673
|
2.790.943
|
100,77%
|
|
|
Cheltuieli privind prestatiile externe
|
5.120.995
|
4.707.616
|
1.369.244
|
1.580.295
|
1.758.076
|
91,93%
|
|
|
Ch. cu alte impozite, taxe si varsaminte asimilate
|
963.109
|
956.871
|
415.596
|
269.053
|
272.222
|
99,35%
|
|
|
Alte cheltuieli
|
54.931
|
833.500
|
-864.642
|
865.067
|
833.075
|
1517,36%
|
|
|
Ajustari priv. provizioane pentru riscuri si cheltuieli
|
-103.521
|
-416.046
|
-291.873
|
-51.742
|
-72.431
|
401,90%
|
|
|
Cheltuieli
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
|
|
|
Venituri
|
103.521
|
416.046
|
291.873
|
51.742
|
72.431
|
401,90%
|
|
|
CHELTUIELI DE EXPLOATARE - TOTAL
|
44.732.542
|
38.247.945
|
16.740.923
|
10.889.934
|
10.617.088
|
85,50%
|
|
|
PROFITUL SAU PIERDEREA DIN EXPLOATARE
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Profit
|
4.390.876
|
1.150.372
|
2.955.539
|
-1.102.881
|
-702.286
|
26,20%
|
|
|
12. Venituri din interese de participare
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
-
|
|
|
13. Venituri din dobanzi
|
573.387
|
537.273
|
525.690
|
2.986
|
8.598
|
93,70%
|
|
|
14. Alte venituri financiare
|
507.655
|
709.016
|
702.884
|
4.774
|
1.358
|
139,67%
|
|
|
VENITURI FINANCIARE - TOTAL
|
1.081.042
|
1.246.290
|
1.228.574
|
7.759
|
9.957
|
115,29%
|
|
|
15. Ajustarea val. Imobiliz. financiare si a investitiilor financiare detinute ca active circulante
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
|
|
|
16. Cheltuieli privind dobanzile
|
71.159
|
3.389
|
3.389
|
0
|
0
|
4,76%
|
|
|
17. Alte chelt. financiare
|
578.371
|
182.692
|
173.617
|
3.197
|
5.877
|
31,59%
|
|
|
CHELTUIELI FINANCIARE - TOTAL
|
649.531
|
186.081
|
177.007
|
3.197
|
5.877
|
28,65%
|
|
|
PROFIT SAU PIERDERE FINANCIARA
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Profit
|
431.511
|
1.060.209
|
1.051.567
|
4.562
|
4.080
|
245,70%
|
|
|
VENITURI TOTALE
|
50.204.460
|
40.644.607
|
20.925.036
|
9.794.812
|
9.924.759
|
80,96%
|
|
|
CHELTUIELI TOTALE
|
45.382.073
|
38.434.026
|
16.917.930
|
10.893.131
|
10.622.965
|
84,69%
|
|
|
PROFIT/PIERDERE BRUT:
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Profit
|
4.822.387
|
2.210.581
|
4.007.106
|
-1.098.319
|
-698.206
|
45,84%
|
|
|
18.IMPOZITUL PE PROFIT
|
880.915
|
447.393
|
447.393
|
0
|
0
|
50,79%
|
|
|
19.PROFIT SAU PIERDERE NET(A) A EX. FINANCIAR:
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Profit
|
3.941.472
|
1.763.188
|
3.559.713
|
-1.098.319
|
-698.206
|
44,73%
|
|
|
• Structura veniturilor in cifra de afaceri in 2026:
|
Venituri
|
T3 2026
|
% structura T 3 2026
|
T3 2025
|
% structura T3 2025
|
T3 2026 - T3 2025
|
|
Vanzare produse finite si prod. energie electrica fotovoltaica
|
1.416.654
|
3,68%
|
10.059.586
|
21,53%
|
-8.642.932
|
|
Venituri cazare Hoteluri
|
9.886.925
|
25,70%
|
10.697.352
|
22,90%
|
-810.427
|
|
Venituri din alimentatie publica
|
9.198.098
|
23,91%
|
9.652.459
|
20,66%
|
-454.360
|
|
Vanzare produse reziduale
|
18.548
|
0,05%
|
24.512
|
0,05%
|
-5.964
|
|
Exploatarea spatiilor
|
5.743.043
|
14,93%
|
4.693.103
|
10,05%
|
1.049.940
|
|
Alte activitati HORECA
|
400.586
|
1,04%
|
414.937
|
0,89%
|
-14.351
|
|
Prestari de servicii
|
11.323.235
|
29,43%
|
10.827.149
|
23,18%
|
496.085
|
|
Vanzare de marfuri
|
380.692
|
0,99%
|
202.674
|
0,43%
|
178.018
|
|
Lucrari si servicii
|
108.569
|
0,28%
|
141.583
|
0,30%
|
-33.014
|
|
total
|
38.476.350
|
100,00%
|
46.713.355
|
100,00%
|
-8.237.005
|
|
|
|
|
• Situatiile financiare la 30.09.2026 au fost avizate in sedinta Consiliului de Administratie din 30.10.2026, dar nu au fost auditate.
• Raportul trimestrial intocmit la 30.09.2026- versiunea integrala- se regaseste pe website-ul societatii www.feper.ro, la sectiunea Anunturi Actionar-Rapoarte si in linkul de mai jos.
PRESEDINTELE CONSILIULUI DE ADMINISTRATIE,
Dl. Marius Adrian MOLDOVAN