Sigla
Home HOME  |  Flag ENGLISH  |  MOBILE  |  ContactUs CONTACT  |  SITE MAP  
21 noiembrie 2014  Starea pietei : Inchisa Cauta in site
 
Skip Navigation Links.

Search
Cauta simbol:
Cautare avansata...

Security Lock






EL 11,0900 (-2,97%) | SNG 33,8000 (-0,5%) | TEL 29,0700 (-1,09%) | FP 0,9305 (-0,8%) | TLV 1,6990 (-0,64%) | SNP 0,4265 (-0,28%) | TGN 253,7000 (-0,51%) | SIF3 0,2580 (-1,15%) | SIF2 1,6210 (-2,93%) | COTE 53,8000 (+1,51%) | SIF4 0,8900 (-0,34%) | SIF1 1,2640 (+0,4%) | SIF5 1,7630 (-0,4%) | SNN 7,9000 (-1,86%) | BRD 7,9200 (+2,72%) | UZT 3,7000 (0%) | DAFR 0,0191 (+2,14%) | SCD 1,4900 (+2,05%) | ARS 1,6000 (+0,63%) | VNC 0,0810 (+1,25%) | BCC 0,0812 (-0,85%) | BIO 0,2800 (-1,34%) | BVB 30,7000 (-0,62%) | BRK 0,1165 (+0,17%) | TBM 0,0276 (+1,47%) | 
Capitalizarea pietei
Sectiune bursa: BVB 131.236.007.012  LEI 29.543.685.872  EUR 36.997.070.087  USD
Curs valutar
1 USD = 3,5472 LEI
1 EUR = 4,4421 LEI
Sectiune bursa: RASDAQ 7.547.800.871 LEI
1.699.151.498 EUR
2.127.819.370 USD

Statistici bursa
 TranzactiiVolumValoare (LEI)Valoare (EUR)
Actiuni3.53115.821.87120.296.980,42 4.569.230,86
Obligatiuni000,00 0,00
Drepturi000,00 0,00
Fonduri inchise2251.433,13 322,62
ETF97245.191,08 1.168,61
Produse structurate84698.189752.278,17 169.351,92
Futures000,00 0,00
Total4.38815.920.80921.055.882,804.740.074,01
Ultima actualizare  20.11.2014 18:30:00

Indici bursieri
  BET 6.914,63-36,00-0,52%
  BET-TR 7.550,97-39,31-0,52%
  BET-BK 1.300,39-8,73-0,67%
  BETPlus 1.027,00-4,78-0,46%
  BET-FI 31.094,93-277,27-0,88%
  BET-NG 697,54-6,18-0,88%
  BET-XT 625,05-3,53-0,56%
  ROTX 13.055,48-56,17-0,43%
Valori din data de: 20.11.2014 [Detalii]

Noutati sus jos
16.11.2014: Noi prevederi referitoare la publicarea rapoartelor curente si suspendarea de la tranzactionare in ziua AGA pentru piata RASDAQ, ATS si piata valorilor mobiliare necotate [mai multe informatii]

12.11.2014: Primaria Municipiului Bucuresti organizeaza achizitia contractului de servicii financiare de intermediere pentru emiterea si vanzarea de obligatiuni, destinate refinantarii emisiunii de euroobligatiuni din anul 2005 [mai multe informatii]

12.11.2014: Declaratia BVB cu privire la schimbarea de management a Depozitarului Central [mai multe informatii]

07.11.2014: Raportul operatorului de piata BVB pentru perioada ian-oct 2014 [mai multe informatii]

06.11.2014: BVB Invest Quest continua cu un nou seminar si workshop, la Bucuresti [mai multe informatii]

05.11.2014: Actiunile Electrica au un nou market maker din 6 noiembrie, intermediarul Wood & Company [mai multe informatii]

04.11.2014: BVB face un nou pas catre o infrastructura dezvoltata a pietei, prin eliminarea Pietei Odd Lot in data de 2 decembrie 2014 [mai multe informatii]

03.11.2014: Cum au evoluat tranzactiile la BVB in luna octombrie [mai multe informatii]

31.10.2014: Retragere de la tranzactionare certificat BKSTXTS9 in data de 31.10.2014 ca urmare a solicitarii Emitentului / Furnizorului de lichiditate [mai multe informatii]

28.10.2014: A doua editie a competitiei educationale BVB Invest Quest incepe pe 30 octombrie [mai multe informatii]

24.10.2014: Legea nr. 151/22.10.2014 privind piata RASDAQ s-a publicat in Monitorul Oficial de astazi 24.10.2014 [mai multe informatii]

23.10.2014: Notificare SSIF Tradeville SA - modificare program piata XRSA (predeschidere de la 15:30) pentru perioada 27 - 31 Octombrie 2014 [mai multe informatii]

16.10.2014: Un numar de 3 noi emisiuni de certificate emise de Erste Group Bank AG incep tranzactionarea in 17 octombrie [mai multe informatii]

25.09.2014: Stimulente pentru market makerii BVB incepand cu 1 octombrie 2014 [mai multe informatii]

24.09.2014: O noua emisiune de titluri de stat incepe tranzactionarea in 25 septembrie [mai multe informatii]

24.09.2014: 2 noi emisiuni de certificate ale Erste Group Bank AG incep tranzactionarea in 25 septembrie [mai multe informatii]

23.09.2014: 2 noi emisiuni de certificate emise de SSIF Broker incep tranzactionarea in 24 septembrie [mai multe informatii]

19.09.2014: Un numar de 9 noi emisiuni de certificate ale Erste Group Bank AG incep tranzactionarea in 22 septembrie [mai multe informatii]

10.09.2014: Ipopema devine din 11 septembrie participant activ la sistemul de tranzactionare al BVB

10.09.2014: ASF si-a dat acordul ca 6 octombrie 2014 sa fie data din care intra in vigoare separarea sistemului de tranzactionare de cel de post-tranzactionare [mai multe informatii]

08.09.2014: BVB va reduce comisioanele de tranzactionare de la 1 octombrie [mai multe informatii]

05.09.2014: Consiliul de Administratie al BVB considera necesara migrarea la ciclul de decontare T+2 din data de 6 octombrie 2014 [mai multe informatii]

02.09.2014: Data intrarii in vigoare a modificarilor Codului BVB privind separarea sistemului de tranzactionare de cel de post-tranzactionare va fi 6 octombrie 2014, conform deciziei BVB si a DC [mai multe informatii]

27.08.2014: BVB lanseaza aplicatia pentru tableta [mai multe informatii]

08.08.2014: Actiunile Electrica vor intra pe lista actiunilor pentru care se poate extinde limita de variatie a pretului si pe lista actiunilor pentru care este permisa vanzarea in lipsa [mai multe informatii]

29.07.2014: BVB nu va percepe comisioane de tranzactionare pe piata primara pentru emisiuni de titluri de stat destinate investitorilor de retail [mai multe informatii]

29.07.2014: BVB nu va percepe comisioane de tranzactionare pe piata primara pentru emisiuni de titluri de stat destinate investitorilor de retail [mai multe informatii]

28.07.2014: Obligatiunile municipale emise de Primaria Orasului Baile Herculane (BHR20) se vor tranzactiona incepand cu data de 28 iulie 2014 in cadrul sectiunii valori mobiliare Nelistate in cadrul segmentului de piata dedicat tranzactionarii obligatiunilor [mai multe informatii]

22.07.2014: Bursa de Valori Bucuresti (BVB) a lansat astazi, 22 iulie 2014, prima editie a Ghidului adresat Investitorilor Internationali, parte a programului Investeste in Romania. Ghidul include informatii relevante si necesare unui investitor strain interesat sa investeasca pe piata de capital autohtona. [mai multe informatii]

09.07.2014: Primele rezultate vizibile ale programului pilot de market making [mai multe informatii]

Quick Links

TOP 5 Companii BVB
dupa volum
 SimbolPretVolum
  SNP 0,42652.792.800
  DAFR 0,01912.526.300
  FP 0,93052.297.800
  SIF3 0,25802.104.500
  TLV 1,6990814.250
dupa valoare
 SimbolPretValoare
  EL 11,09004.215.673,25
  SNG 33,80002.449.260,61
  TEL 29,07002.392.357,58
  FP 0,93052.143.638,30
  TLV 1,69901.382.885,09
dupa pret - Cresteri
 SimbolPretVar (%)
  TRP 0,23697,39
  CBC 5,70003,64
  CMP 0,66003,13
  BRD 7,92002,72
  DAFR 0,01912,14
dupa pret - Descresteri
 SimbolPretVar (%)
  ARTE 8,8000-3,83
  EL 11,0900-2,97
  SIF2 1,6210-2,93
  PTR 0,5100-1,92
  SNN 7,9000-1,86
Ultima actualizare  20.11.2014 18:30:00

Date de tranzactionare intarziate cu 15 min
Informari
 


8 bariere
FocusInvestors


Oferte Publice Initiale
Emitent:
S.C. POMPONIO S.A.
Actiuni oferite :
14.616.700
Pret de oferta :
3,25 RON
Perioada de derulare :
09.05.2008 – 22.05.2008
[mai multe informatii]


Emitent:
iFond Gold
Unitati de fond oferite :
10.000
Pret de oferta :
202 RON
Perioada de derulare :
9.11.2010 – 29.11.2010
[mai multe informatii]


Emitent:
Hidraulica Uzina Mecanica Plopeni S.A
Actiuni oferite:
97.000.000
Pret maxim:
0.125 RON
Perioada de derulare :
12.11.2010 – 3.12.2010
[mai multe informatii]




Info structurate
Info ATS



Termeni de Utilizare |  CONTACT |  SITE MAP |  Webmaster |  Feedback |  Bursa de Valori Bucuresti